+90 212 423 53 23

Sosyal Medyada Biz}

porno seyret

AVCILAR SU ARITMA – ESENYURT SU ARITMA – BEYLİKDÜZÜ SU ARITMA – ESENLER SU ARITMA – KÜÇÜKÇEKMECE SU ARITMA – BAKIRKÖY SU ARITMA – BAHÇELİEVLER SU ARITMA – BAĞCILAR SU ARITMA

Kuyu suyu arıtma,  artezyen suyu arıtma, kuyu suyu arıtma cihazları kuyu suyu arıtma sistemleri kuyu suyu arıtma sistemleri fiyatı kuyu su arıtma kuyu suyu su arıtma oto yıkama suyu arıtma halı yıkama suyu arıtma daire girişi su arıtma.

Artezyen veya kuyu sularında ki olumsuz şartlardan (kireç, bakteri vs.) veya proses sularındaki istenmeyen maddelerden dolayı apartmanlar, fabrikalar, oteller gibi yerlerde artezyen ya da ana su girişine arıtma sistemi kurulmaktadır. Sistemlerimiz amacına uygun olarak, suda ki istenmeyen kireci, kokuyu ve organik maddeleri arıtmaktadır.

Doğal suların kalitesi, söz konusu su kaynağının bulunduğu havzanın jeolojisine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin kireçtaşı nitelikli ortamlar, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin, sert sulara neden olmaktadır. Böyle alanlardaki yağış suları yüzey sularına ve yeraltı sularına (kuyu suyu) ulaşabilmektedir. Yapay kirlenme ise tamamen insan aktiviteleri sonucu oluşmaktadır. Endüstriyel atıklar, tarımda gübre ve ilaçların kullanımı, evsel atık sular, yeraltı ve yüzeysel sulara karışmakta ve su kalitesini olumsuz etkilemektedir. Yeraltı sularının yüzey sularına göre en büyük avantajları çevre kirliliğinden daha az etkilenmeleri ve bünyelerinde daha az miktarda askıda katı madde ihtiva etmelidir. Su yumuşatma reçinesi sodyum bazlı katyonik  (pozitif yüklü iyonların bulunduğu) reçinedir. Kalsiyum ve magnezyum iyonları, katyonik reçine yatağından geçerken sodyum iyonları ile yer değiştirir. Endüstriyel işlemlerin sağlıklı ve verimli çalışabilmesi için, işlemlerde kaliteli sular kullanılması gerekmektedir. Kaliteli su kullanıldığı zaman, işlemlerde arızalanmalar sıklaşarak bakım masrafları artacak, verimde düşmeler gözlenecek ve ürün kalitesi düşecektir. Bu nedenle endüstriyel işlem suyunun hazırlanmasında, çekilen kuyu suyu (yeraltı suyu) kalitesine bağlı olarak havalandırma, demir oksidasyonu, filtrasyon, yumuşatma, dezenfeksiyon gibi işlemlerin bir kısmı ya da tamamı uygulanabilmektedir.

Kuyu sularında kaliteli içme suyu veya proses suyu üretmek amacıyla kullanılan cihazlardır. Genelde kuyu sularında kullanılan yöntem kuyudan gelen su ön filtreden geçilerek içerisinde bulunan kum, demir, kireç gibi maddelerin atılması sağlanıp daha sonra su eğer kullanım amaçlı kullanılacak ise klorlama yapılıp su dezenfekte edilir. Reverse osmosis sistemi ile içme suyu olarak yada proses suyu olarak da kullanılabilir.

Sistem Nasıl Çalışır

Mevcut teknolojiler kullanılarak ham suda iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Kalsiyum ve magnezyum içeren sert su reçine tanecikleri arasından süzülürken, sertliğe neden olan bu iyonların sudan alınmasını sağlayan ‘’iyon değişimi’’ adı verilen süreç gerçekleşir ve sonuçta yumuşak su elde edilir.

Zaman içerisinde reçine tanecikleri kalsiyum ve magnezyum iyonları ile kaplanır ve su yumuşatma kapasitesi azalır. Rejenerasyon adı verilen süreç ile reçine çözelti haline gelmiş tuzlu su ile kendini otomatik olarak yıkar ve yumuşatma işlemine kaldığı yerden devam eder.

Kuyu suyu arıtma üniteleri Fine Mesh Reçine adı verilen özel bir reçine içerir. Bu reçine daha küçüktür ve diğer reçinelere göre yumuşak su için çok daha fazla yüzey alanı sağlar. Fine Mesh Reçine vakumlanmış olduğu için minimum alanda daha büyük kapasite sağlar. Kuyu suyu ya da artezyen suyundaki kireç, bakteri gibi istenmeyen unsurlardan arındırılmakta kesin çözüm olan bu sistem, apartman veya villa girişi haricinde, günlük su tüketimi oldukça yüksek olan oto yıkama ve halı yıkama sektöründeki işletmelerde %100 verimli şekilde kullanılabilirler.

15 Temmuz 2017
1.727 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN